Tatry z Braciejowej (Południka) 120km+

Kilka zdjęć z widokiem  na Tatry  z majowego poranka z miejscowości Braciejowa (Południk) 450m n.p.m.


Majowe Tatry z Braciejowej

Soczyste, wiosenne, zielone kolory w Polsce wyglądają naprawdę fenomenalnie. Tatry z odległości ponad 120 km również prezentują się fenomenalnie. Kiedy uda się nam połączyć oba te widoki z Pogórza Strzyżowskiego tuż po wschodzie słońca i jest to  majowy soczyście zielony poranek to cóż więcej trzeba.


Tatry z Braciejowej - Południka prezentują się naprawdę efektownie.

Punkt obserwacyjny z którego fotografowałem Tatry znajduje się w miejscowości Braciejowa (Południk), sąsiaduje z miejscowościami Gębiczyna i Głobikowa i położony jest na wys. około 440 m n.p.m.
W okolicy jest wiele miejsc z których można zobaczyć Tatry , ale jest również miejsce z którego dostrzeżemy połoniny bieszczadzkie. Znajduje się w pobliskiej Gębiczynie a opisałem to w poście Połoniny z Gębiczyny.
W tym opisie skupię się jednak na Tatrach. Z dalekoobserwacyjnego punktu widzenia, Tatry z Głobikowej i Braciejowej nie są celem wybitnym. Z tego miejsca do Łomnicy jest ponad 120 km ale całe Tatry prezentują się naprawdę doskonale. Potrzebne jest  oczywiście odpowiednio przejrzyste powietrze.


Większa panorama na Tatry z Braciejowej - Południka.
Na zdjęciu widzimy również fragment  miejscowości Gębiczyna.

Tatry z Braciejowej Południka -  wycinek z większej panoramy.

Tatry z Braciejowej - Południka z opisem.

Przypisy:

  • Miejsce: Braciejowa (Południk) 49°58'27.4"N 21°24'47.5"E
  • Data: 22.05.2020
  • Wysokość: 454 m n.p.m. +20m
  • Najdalej:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

POCZYTAJ: